Тестові зошити ЗНО 2019 з української мови та літератури, а також відповіді до завдань розміщені на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Переходьте за посиланням та завантажуйте файли у форматі pdf.
Сертифікаційна робота з української мови і літератури 2019 року (основна сесія)
Правильні відповіді до завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури 2019 року (основна сесія)
Сертифікаційна робота з української мови і літератури 2019 року (додаткова сесія)
Правильні відповіді до завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури 2019 року (додаткова сесія)
Блог учителя-словесника Должанської Юлії Вікторівни для допитливих учнів, які прагнуть якісно та цікаво готуватися до зовнішнього незалежного оцінювання
неділя, 11 серпня 2019 р.
понеділок, 18 березня 2019 р.
Неороматизм
Визначальні риси неоромантизму:
- неоромантики змальовували переважно не масу, а яскраву, неповторну індивідуальність, що вирізняється з маси, бореться, — часом попри безнадійну ситуацію, — зі злом, зашкарублістю, сірістю повсякденна;
- герої неоромантиків переймаються тугою за високою досконалістю у всьому, характеризуються внутрішнім аристократизмом, бажанням жити за критеріями ідеалу, а не буднів;
- головна увага зосереджувалася на дослідженні внутрішнього світу людини, через який неоромантики намагалися зазирнути у світ духовний;
- зовнішні події (також і соціальні) у творах неоромантиків відступають на задній план;
- неоромантики часто вдаються до умовних, фантастичних образів, ситуацій, сюжетів;
- відмова від типізації, натомість застосування символізму.
Неоромантизм в українській літературі започаткувала О. Кобилянська новелами та повістями «Людина», «Царівна». У цьому стилі працювали також Леся Українка, Олександр Олесь, М. Вороний та інші.
понеділок, 11 березня 2019 р.
Ольга Кобилянська "Valse melancolique"
Назва твору: «Valse melancolique» (меланхолійний вальс)
Жанр: музична новела.
Напрямок: модернізм, неороматизм.
Новела була вперше надрукована 1898 року в "Літературно-науковому віснику". Це історія життя трьох жінок, які думками та світовідчуттям не вписувалися у формат пересічних жінок того часу.
Провідною темою новели є музика, мистецтво та їх вплив на людину, а також доля талановитого митця. У творі представлено три артистичні натури - Ганна, Марта та Софія. Вони різні за характером, але їх об'єднує любов до краси, прагнення до гармонії, фізичної та духовної досконалості.
Новела має значною мірою автобіографічний характер. Кобилянська порівнювала своє життя із життям однієї з героїнь твору ─ Софії Дорошенко.
- Софія ─ творчо обдарована особистість, лірична й емоційна. Такі деталі, як подерті рукавички або затикання найменших щілин у вікні розкривають у ній нервову, вразливу, чутливу до світу, замкнену особистість. Мистецтво стає засобом саморозкриття, віддушиною для духовних сил героїні, яка зазнала приниження у житті (через нещасливе кохання).
- Марта ─ втілення любові. Стримана, терпляча, жіночна, «ладна обійняти весь світ», «вчилася музики, язиків і різних робіт ручних». Готувалася стати вчителькою. За словами Ганни ─ вроджена жінка і матір.
- Ганна ─ емоційна, нестримна, вибухова, непостійна. Однак натуру мала чисту, без фальшу. Її гарячковість швидко змінювалась добротою та чуйністю. Вона талановита і живе своїм ремеслом. В особистому житті не терпить приписів, їй байдуже, що скаже світ про її особисте життя. Мрія-розвиватися.
Мотив вальсу у творі наскрізний і об’єднує всі події в завершене ціле.
За настроєм твір складався з двох частин — легкої і безтурботної спочатку та бентежної й трагічної наприкінці.
середа, 20 лютого 2019 р.
Як вам ідея?
Оце випадково натрапила на проект "РепдоЗНО" та "ПоРЕПані вірші" від дуету "Апокриф". Пригадала час, коли сама вчилася в школі і треба було вивчити вірш напам'ять, я його вдома співала (певно, це було щось схоже на реп). Тобто співала так, як відчувала. На мелодію, яку сама уявляла. Це був мій секрет! Але він допомагав мати 12 б. з укр.літ.
У цьому щось є. "Апокриф" (виявляється!) багато віршів, що є в програмі ЗНО, переспівав по-своєму.
Ось, наприклад, "Всякому місту звичай і права" Г.Сковороди (посилання на Ютуб)
А це - "Ви знаєте, як липа шелестить?" П.Тичини (теж посилання на Ютуб)
У цьому щось є. "Апокриф" (виявляється!) багато віршів, що є в програмі ЗНО, переспівав по-своєму.
Ось, наприклад, "Всякому місту звичай і права" Г.Сковороди (посилання на Ютуб)
А це - "Ви знаєте, як липа шелестить?" П.Тичини (теж посилання на Ютуб)
субота, 12 січня 2019 р.
Повний список слів з наголосами (за програмою ЗНО-2020)
Завдання на правильне наголошування слів є типовим для ЗНО. Під час підготовки пропоную скористатися списком слів з наголосами, які є в новій програмі для ЗНО 2020 року.
Перейдіть за посиланням, прогляньте список і випишіть на стікери найбільш дивні, на вашу думку, слова з наголосами.
10 стікерів помістіть на видне місце. Періодично змінюйте стікери, коли запам'ятаєте на них слова. Таким чином до весни ви зможете вивчити все із цього списку! Успіхів!
Повний список слів з наголосами тут
Підписатися на:
Дописи (Atom)