Блог учителя-словесника Должанської Юлії Вікторівни для допитливих учнів, які прагнуть якісно та цікаво готуватися до зовнішнього незалежного оцінювання
субота, 15 грудня 2018 р.
Зміни в програмі ЗНО з української літератури у 2020 році
Цей допис буде корисним для десятикласників, адже вони наступного навчального року складатимуть тести ЗНО уже за оноленою програмою.
Нагадую, що в програмі ЗНО-2019 змін немає.
Зміст і складність тестів з усіх предметів ЗНО відповідатиме Програмам зовнішнього незалежного оцінювання (наказ МОНУ від 03.02.2016 № 77).
субота, 8 грудня 2018 р.
Іван Франко. Філософська поема "Мойсей"
Напрямок: модернізм
Літературний рід: ліро-епос
Жанр: філософська поема
Композиція: пролог (звернення до українського народу) та 20 пісень-роздумів (в основі - біблійна розповідь про Мойсея в момент, коли після 40 років блукань пустелею єврейський народ наблизився до Палестини)
Тема: "смерть Мойсея як пророка, не признаного своїм народом" (за визначенням І.Франка)
Ідея: визволення українського народу з-під колоніального гніту.
Головні герої: Мойсей, Єгошуа (новий поводир), Єгова (Бог), Авірон і Датан (супротивники Мойсея), Азазель (демон пустелі).
Поштовхом до створення образу Мойсея була скульптура Мікеланджело — образ біблійного Мойсея, яку побачив І.Франко, перебуваючи в 1904 р. в Італії.
Пролог був написаний після закінчення поеми, і в ньому поет закликав сучасників і потомків до духовної єдності, звертався не до єврейського, а до українського народу.
Читати повний текст поеми можна тут
Детальний аналіз поеми рекомендую почитати тут
Підписатися на:
Дописи (Atom)